Razem z aktualizacją do najnowszego Firefoksa i Thunderbirda Mozilla wydała bardzo ważne ostrzeżenie związane z funkcjonowaniem mechanizmu CoreGraphics w systemie Apple OS X w wersji Yosemite (10.10). Niektóre aplikacje, w tym takie, które korzystają z własnego mechanizmu zarządzania pamięcią (takiego jak jmemalloc), ze względu na błąd frameworku Apple’a mogą trafić na swoistą „czarną listę” i uruchomić mechanizm keyloggera wbudowany w ten system. Skutkuje to zapisywaniem wszystkich wciskanych klawiszy przy pracy z tym programem do specjalnego pliku /tmp/CGLog_<nazwa procesu>. Właśnie to zdarzyło się Firefoksowi w wersji niższej niż 34. Chociaż jest to błąd programistyczny, niestety źle świadczy o frameworku i o samym systemie operacyjnym.
W każdym przypadku należy sprawdzić obecność podobnych plików w katalogu /tmp i wyczyścić wszystkie pliki

/tmp/CGLog_*

gdyż zawierają one zapis wszystkich wciskanych klawiszy, włącznie z ewentualnymi hasłami, numerami kart kredytowych i innymi poufnymi informacjami.
Yosemite (10.10) jest pierwszym wydaniem OSX, w którym ta funkcja jest domyślnie włączona (kod był obecny także w poprzednich wersjach, wystarczyło ustawić odpowiednio zmienną kCGSDebugOptionVerboseLoggingAllApps). Jeśli korzystasz z backupu, na przykład za pomocą Time Machine, należy usunąć te pliki z backupu, a na przyszłość usunąć /tmp z szablonu kopii bezpieczeństwa.