Bardzo mile zaskoczyły mnie odpowiedzi udzielane w naszym Konkursie. Olbrzymia większość uczestników bardzo poważnie podeszła do konkursu, znajdując dla serwera-nagrody bardzo wiele zastosowań. Oprócz typowych masowych instalacji (serwer Windows/Linux, obsługa webowa, serwery plików i drukarek, bazy danych, serwery aplikacyjne i terminalowe), znalazło się sporo ciekawych zastosowań. Jedną z takich instalacji jest propozycja, która zwyciężyła w tym konkursie.
Jury miało bardzo trudne zadanie, bo wytypowane konfiguracje finałowe były dopracowane, każda z nich była inna. Zaproponowano m.in. w pełni homogeniczne środowisko biznesowe firmy Microsoft, które wyglądało jak z katalogu doświadczonego integratora produktów tego producenta. Znalazły się zestawy złożone wyłącznie z oprogramowania open source, wliczając w to wszystkie najważniejsze dystrybucje Linuksa, włącznie z najbardziej „geekowską” – Gentoo. Bardzo wiele rozwiązań znalazło się w połowie drogi, łącząc oba nurty za pomocą różnych rozwiązań wirtualizacji (w tym hostowanie Linuksa wewnątrz Hyper-V, Windows wewnątrz Xena czy obu systemów wewnątrz VMware). Wierzę, że wiele takich instalacji pracuje w polskich firmach. Jest to bardzo sensowne podejście, wykorzystujące najmocniejsze strony obu rozwiązań – z korzyścią dla firmy.

Musieliśmy odrzucić wiele prac, do finału nie mogły również dotrzeć żadne żarty – braliśmy pod uwagę jedynie realne konfiguracje, które miały być zastosowane w danej firmie.

Odpadł zatem taki opis:

O***e (sprzedam – przyp.red) go na allegro , połowe kasy wydam na d***i (agencję towarzyską) i wóde a reszte z kumplem z działu jakoś bezsensu prze****y (zmarnotrawimy). Osoba która kupi od nas ten serwer pewnie wykorzysta technologie Hyper-V i postawi na tym kilka mniej wymagajacych serwerów (usług) np AD ,WWW, DNS, DHCP, serwer plików, licencji , terminali czy wydruku i bedzie pewnie z niego zadowolona tak jak my. Pozdrawiam

My też pozdrawiamy, ale niestety uczestnik został zdyskwalifikowany.

Proponowano także wykorzystanie serwera do międzykontynentalnych operacji militarnych w cyberświecie:

(wykorzystam go) do ataku na chińskich hackerów

Ten opis wykorzystania serwera nie spełnia wymagań konkursu, zatem nie był brany pod uwagę, podobnie jak kilka innych żartów. Był to jednak ciekawy przerywnik w pracy jury.